Cykl bezpłatnych plenerów rysunkowych i warsztatów artystycznych, zorganizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg 2019. Doskonała rozrywka i kreatywny relaks dla młodszych i starszych, dla początkujących i doświadczonych, zawsze pod okiem doświadczonych praktyków. Po prostu przyjdź, popisz się albo coś zmaluj (materiały znajdziesz na miejscu) Uśmiech

CZERWIEC - SIERPIEŃ 2019

29.06.2019, godz. 10.00 - 13.00, Stare Miasto
PORT ELBLĄSKI - MOTYWY MARYNISTYCZNE W RYSUNKU
Prowadzenie - Karolina Kardas 

Kanał Elbląski może być inspirujący. Mosty, woda, łodzie, statki, liny, mewy - wszystko to wpisuje się w motyw marynistyczny w rysunku i malarstwie. Będziemy patrzeć na Elbląg z perspektywy współczesnego miasta portowego. 

30.06.2019, godz. 10.00 -13.00, Stare Miasto
HURT & DETAL - INWENTARYZACJA ELBLĄSKIEJ STARÓWKI
Prowadzenie - Ada Kamińska

Weź do ręki kredkę albo pastel i rysuj... to co widzisz – patrz i zostawiaj kolorowy ślad, tak jak deszcz na tynkach staromiejskich kamienic, słońce na wyblakłych gdzieniegdzie cegłach katedry czy rosa na elbląskim bruku... zabawmy się w colour field drawing” :) uchwyć detal architektoniczny albo pochłoń hurt elbląskich motywów, których mnóstwo dookoła... rozejrzyj się i rysuj kolorem to co czujesz najbardziej.

06.07.2019, godz. 10.00 -13.00, Centrum Sztuki Galeria EL
GRAFIKA NA TKANINIE
Prowadzenie - Janusz Kozak

Zaprojektuj i wykonaj własnoręcznie grafikę na torbie! Na warsztatach dowiesz się się jak zrobić dobry projekt graficzny, a następnie wykonać szablon i druk na materiale.

13.07.2019, godz. 10.00 - 13.00, Muzeum Archoloiczno-Historyczne
JAK Z ŻURNALA
Prowadzenie - Aleksandra Trościankowska

Wpadnij na warsztaty z rysunku żurnalowego, podczas których spróbujemy swoich sił w szkicowaniu sylwetki, zrobimy kilka ćwiczeń kreatywnych wykorzystujących skrawki tkaniny, by w końcu zupełnie rozgrzani i dobrze przygotowani ruszyć do najbliższego sklepu z konfekcją damską i przerobić wystawowe manekiny na topmodelki z francuskich wybiegów.

20.07.2019, godz. 10.00 - 13.00, Stare Miasto
GALOPUJĄCE RYSUNKI, CZYLI JAK NADĄŻYĆ ZA SŁOWAMI
Prowadzenie - Helena Wojciechowska

Te warsztaty to spotkanie z myślografią "wyczynową". Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak za pomocą prostych i wdzięcznych rysunków w ciekawy i zapadający w pamięć sposób opowiadać o sobie innym oraz jak wykonać proste pamięciowe notatki do zasłyszanej historyjki. 

27.07.2019, godz. 10.00 -13.00, Stare Miasto
POZDROWIENIA Z ELBLĄGA
Prowadzenie - Ada Kotyńska

Na kolejnych z cyklu pocztówkowego warsztatach uczestnicy będą mieli okazje sportretować Stare Miasto w Elblągu, a następnie wysłać pozdrowienia w wybrane przez siebie miejsce.

3.08.2019, godz. 10.00 - 13.00, Pracownia Plastyczna Ryt
SPOTKANIE Z GRAFIKĄ WARSZTATOWĄ
Prowadzenie - Bogdan Kiliński

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać grafikę, która obok malarstwa i rzeźby należy do podstawowych działów sztuk plastycznych. Tradycyjnie zaczniemy pracę w plenerze rysując ołówkiem na papierze architekturę Starego Miasta. W drugiej części przejdziemy do pracowni plastycznej na ul. Studziennej, gdzie powstałe szkice przetworzymy, poznając jedną z technik graficznych należącą do druku wklęsłego. Przygotowanie matrycy – rysunek na płycie pleksi, pozwoli uczestnikom wykonać kilka odbitek na specjalnym papierze akwafortowym.