Jesienne zajęcia edukacyjne

Oferta zajęć ważna od września do grudnia 2019 roku.

Czas trwania: 60 - 90 minut

Cena: 5 zł od osoby

Ilość osób w czasie zajęć: max. 25 osób.

Podczas zajęć zapewniamy wszystkie materiały.

Zajęcia prowadzi Monika Brzykca.
 

(NIE) LUSTRZANE ODBICIE

Galeria EL ma lustra inne niż wszystkie, wysokie okna na świat, przezroczystą windę i prawie taką emporę.

Tematem przewodnim warsztatów są definicje blisko związane z lustrem i odbiciami szyb, czyli inspiracją są stałe obiekty znajdujące się w Galerii EL.  Nie będziemy tylko się przyglądać w swoim odbiciu, ale też zaglądać czy podglądać. Spróbujemy doświadczyć lustra, robić to co się tym wiąże. Będziemy tworzyć dwoma rękoma jednocześnie, zajrzyjmy do lustra, będzie ślisko, może trochę lepko z zapewnieniem, że warsztaty są zupełnie bezpiecznie. Podzielimy się na trzy grupy, każda grupa dostanie inne narzędzia i różne inspiracje do twórczej pracy, czego efektem mogą powstać autorskie lub grupowe dzieła plastyczne.

Wiek uczestników: każdy
Materiały: błyszczący papier (lustrzany), kredki, flamastry, węgiel, papier techniczny lub karton 50/70 cm lub większy np. 70/100cm.

DUŻY FORMAT, DUŻA ABSTRAKCJA

To zestaw zabaw z rysunkiem i abstrakcją linearną, głównie w grupach. Polegać będą na rysowaniu, na dużym, malutkim i w nie tradycyjnym formacie. Uczestnicy będą tworzyć zarówno na siedząco czy też będąc w ruchu. Z narzędziami w ręku takim jak mazaki czy grube kredki, będą po kolei tworzyć nie kończące się, wijące się linie z fantazją.

Wiek uczestników: każdy
Materiały:  flamastry, mazaki, markery, papier w rolce, papier A3,

 

SPADŁY, NIECH NIE LEŻĄ

A może by tak, zabrać kolorowe liście do Galerii EL na warsztaty plastyczne?

Przyszła jesień, możemy w pełni podziwiać jej największe atuty, a mianowicie kolorowe liście na drzewach lub pod nimi, albo pomiędzy, kiedy wiatr je zwiewa. Zainspirowani uczestnicy, sprawią że uwiecznią jesienne dobra na kartce papieru, wykorzystując linearne wypukłości i wklęsłości znajdujące w liściach. Matka natura, doskonale wiedziała co robi projektując wizję jesieni, potrafi swoimi kolorami niezwykle natchnąć każdego człowieka w różnoraki sposób. My spróbujemy znaleźć sposób by połączyć te jesienne odczucia i jej kolory.

Wiek uczestników: każdy
Materiały: Papier w rolce, papier A4, kredki świecowe, węgiel, kredki, cienkopisy.

 

(NIE)ZWYKŁY LIST

Papierowy list, składa się z dwóch części. Z koperty i kartką z wiadomością. W dobie technologii, mało popularny nośnik komunikacyjny. Na warsztatach sprawimy by obie elementy były artystycznym wyrazem twórczym w technikach na pograniczu wycinanek, kolażu i rysunku. W niezwykłych listach nie będziemy używać słów a symboli, emotikonów, powszechnie używanych, by przekazać emocje, myśli, nastrój, różnego rodzaju aktywności. Najważniejszym jednak elementem, całej układanki jakim jest list, będzie adresat, samodzielnie wybiorą dla kogo chcą stworzyć ten niezwykły, pełen uroku list i co zechcą przekazać.

Wiek uczestników: 5+
Materiały: papier A4, koperty, kolorowy papier, nożyczki, pisaki, kredki, klej,

 

FORMY PRZESTRZENNE

Warsztat inspirowany jest formami przestrzennymi, które są od wielu lat stałymi elementami krajobrazu miasta Elbląg. Celem warsztatów jest uświadomić ich istnienie i że młodzi odbiorcy mogą się nimi identyfikować. Wejdą w rolę projektantów autorskiej formy przestrzennej, mając do wyboru 2 sposoby zaprojektowania. Czekają na nich praca na płaszczyźnie techniką rysunkową lub rzeźba z papieru- praca przestrzenna.
(Przypinki form przestrzennych możemy robić, jeśli tylko będzie to grupa 15 osób lub mniej)

Wiek uczestników: każdy
Materiały: maszyna do przypinek, komponenty do przypinek, wycinarka do papieru, kredki, flamastry, papier, karton, nożyczki, klej, zszywacz.

ZGNIEĆ TEN PAPIER

Inspiracją warsztatu jest Smith Keri, autorka serii kreatywnych książek m.in. „Zniszcz ten dziennik”. Podczas warsztatów zajmiemy się destrukcją papieru a następnie jej przetworzeniem w projekt abstrakcyjnego, kolorowego witrażu lub czarno-białego ornamentu. Najpierw każdy uczestnik wykona swój indywidualny projekt, a na koniec zajęć ok. 5 minutowa akcja w grupach.

Wiek uczestników: każdy

Materiały:  flamastry, białe i czarne cienkopisy, papier A3, rolka papieru.