Data: 13.05.2019
Autor: Joanna Mierzejewska

Noc Muzeów

Raz w roku muzea i galerie otwierają swoje wnętrza po zmierzchu, by nocnym markom umożliwić kontakt ze wszystkim co w nich dobre w mrocznej, ale zdecydowanie przyjaznej, trochę tajemniczej atmosferze.
Centrum Sztuki Galeria EL tradycyjnie również zaprasza w swoje gotyckie progi. Oto, co dla Was przygotowujemy:

➤ 19:00 Nawa Boczna

  •  Startujemy - rozpoczynamy gry i zabawy dla młodszych i starszych miłośników zagadek i konkurencji. Będą puzzle, gra na spostrzegawczość, sprawdzian umiejętności manualnych w połączeniu z logicznym myśleniem...

➤ 19:30 Galeria Laboratorium

  •  ŚWIĄTYNIA - OPROWADZANIE PO WYSTAWIE

Karolina Kardas przybliży zwiedzającym genezę i zamysł powstania swoich prac, prezentowanych na wystawie zatytułowanej "Świątynia"

➤ 20:00 - 23:30 Krużganek

  •  GRAFATAK - POWRÓT WENY

Bitwa na rysunki! - świetna i popularna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? 6 artystów w ciągu 3 godzin pojedynkuje się artystycznie na zadany temat, umożliwiając na żywo obserwację procesu twórczego. W trakcie dla publiczności muzyka, zabawy, konkursy. Na zakończeniu i wyborze zwycięzcy prace można wylicytować.

➤ 21:00 i 22:00 Prezbiterium

  •  "Życie i śmierć Janiny Węgrzynowskiej" - SPEKTAKL MULTIMEDIALNY w reż. Ludomira Franczaka

Projekt z pogranicza teatru, sztuk wizualnych i dokumentalistyki. a punkt wyjścia stawia postać artystki, która całe swoje życie dedykowała pracy twórczej, pozostając całkowicie nieznaną zarówno szerszej publiczności, jak i środowisku artystycznemu. Pytane o nią osoby – niewiele pamiętają, dostępne dokumenty i prace są jedynie szczątkiem tego, co rozproszone zostało po jej śmierci. Postać Węgrzynowskiej znika, rozpływa się, lupuje w pojedynczych gestach i słowach.
(czas trwania spektaklu ok 30-40 min)

  •  Możliwość obejrzenia bieżących wystaw: Empora I i II - Dyplomy 2019, w Galerii Laboratorium "Świątynia" Karoliny Kardas oraz Malarstwo Piotra Arbarta w Krużganku.


Wstęp na Noc Muzeów - 2 zł
Ponadto możliwość zakupu nowych znaczków/pinów i toreb z grafikami przedstawiającymi elbląskie formy przestrzenne (każdy uczestnik przy zakupie biletu wstępu również otrzyma znaczek).