Data: 28.06.2019
Autor: Joanna Mierzejewska

Damien McFly

Galeria Laboratorium idealnie nadaje się na spotkania z żywą muzyką w kameralnej odsłonie. Tym razem rzęsiście zapraszamy Was na wieczór z człowiekiem, który, gdyby chciał, mógłby być potrafiącym zrobić sycylijską pizzę ojcem chrzestnym jednej z najpotężniejszych światowych mafii, ale wybrał życie wrażliwego chłopaka z gitarą ;)

DAMIEN McFLY
Galeria Laboratorium - CS Galeria EL (ul. Kuśnierska 6)
5 lipca 2019 (piątek), godz. 20:00
Wejściówki w GEL po 20 zł przed i 25 zł w dniu koncertu

Zakup online (kupbilecik.pl w cenie 25 zł)

Damien McFly (Włochy)
Pochodzący z Padwy Damien McFly to charyzmatyczny piosenkarz folkowy, który wypełnia lukę między starym a nowymi brzmieniem gatunku. Jego muzyka jest świetnym kompromisem między ponadczasowymi klimatami country-folk a chwytliwą nutą popowych melodii. Kanał Damiena na YouTube liczy obecnie 20 000 subskrybentów, a klipy mają ponad 4 miliony wyświetleń. Jego utwór „I Can not Reply" zdobył wyróżnienie na „Międzynarodowym konkursie songwriterów" w Nashville (USA). Na koncie Damiena jest ponad 400 koncertów w całej Europie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Występował na kilku międzynarodowych festiwalach, w tym You Bloom (Dublin, Irlandia), Green Meadows Festival (Peterborough, Wielka Brytania), Hard Rock Rocks (Wielka Brytania, Edynburg), Home Festival (Treviso, Włochy), Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Richmond (Richmond, VA) i legendarnym SXSW w Austin w Teksasie.
Obecnie artysta pracuje nad swoimi nowymi nagraniami z Kenem Nelsonem (producentem m. in. Coldplay, Kings Of Convenience i Paolo Nutini).